Правила прийому до університету
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту оприлюднило правила прийому до вищих навчальних закладів у 2012 році.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Згідно з умовами прийому, зарахування до вищого навчального закладу відбуватиметься на підставі рейтингового балу вступника, який складатиметься з балів отриманих на зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО), балів шкільного атестату (максиму 200 балів), а також додаткових балів за успіхи у навчанні та закінчення підготовчих курсів у ВНЗ.
НОВІ ПРОХІДНІ БАЛИ
Для вступу до вищого навчального закладу у 2012 році, абітурієнту потрібно буде подати до приймальної комісії вузу сертифікати ЗНО з трьох предметів. При цьому до участі в конкурсному відборі допускатимуться особи, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з результатами не нижче ніж 124 бали з непрофільних конкурсних предметів. Бал для профільного предмету підвищено до 140 балів, порівняно з минулим роком.
Українська мова та література залишаються обов’язковим предметом при вступі, як і у минулому році. Сертифікат ЗНО з цього предмету потрібно подавати при вступі на будь-яку спеціальність. Інші два предмета встановлюються умовами прийому для вищих навчальних закладів для кожної окремої спеціальності.
ДОДАТКОВІ БАЛИ
До балів зовнішнього незалежного оцінювання додаватиметься середній бал шкільного атестату перерахований за 200-бальною шкалою, а також додаткові бали за особливі успіхи у навчанні та за закінчення факультетів довузівської підготовки.
Відтак, призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук нараховуватиметься від 30 до 50 балів в залежності від ступеня диплома. (Особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 50 балів, IІ ступеня, – 40 балів, IІІ ступеня, – 30 балів).
БАЛИ ЗА КУРСИ
Також, до 20 балів може бути нараховано особам, які закінчили факультети довузівської підготовки при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки на основі рейтингової системи та успішної здачі модумів на курсах. Тривалість курсів має бути не менше 3-х місяців, а кількість навчальних годин не менше 150.
Крім того, збережеться право вступу за результатами вступних екзаменів для осіб, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році або раніше, для осіб з обмеженими фізичними можливостями (інваліди I та II груп, діти-інваліди) та для громадян, які будуть звільнені зі строкової військової служби в 2012 році. Також, вступники матимуть право подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання видані у минулих роках (2011-2008).
ТЕРМІН ПРИЙОМУ ДОКУМЕНТІВ І ОПРЕЛЮДНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Є невеликі зміни, які стосуються тривалості так званих хвиль зарахування. Отже, вже 1-го серпня не пізніше 12-ї години дня вищі навчальні заклади повинні оприлюднити перший список рекомендованих до зарахування (перша хвиля зарахування). У абітурієнтів є тільки чотири дні, а не п’ять, як було в 2011-му, щоб донести до ВНЗ оригінали своїх документів (до 4-го серпня включно). Ті, хто подавав документи онлайн, крім оригіналів, ще повинні будуть підписати свою електронну заяву, яку їм роздрукують у приймальні комісії.
Вже 5-го серпня (також не пізніше 12-ти) ВНЗ опублікують новий список, в якому звільнені місця займуть наступні в рейтингу (друга хвиля зарахування). У них же, у порівнянні з 2011-м, на те, щоб донести в університети потрібні папери, є три дні, а не два (до 7-го серпня включно). Ну а 8-го числа в навчальних закладах стартує остання третя хвиля, яка триватиме до 10-го. І тільки 11-го числа ВНЗ оприлюднять остаточний список бюджетників, а до 25 числа – наберуть у свої стіни контрактників.
Прийом заяв та документів від вступників, вищі навчальні заклади України розпочнуть 2 липня по 31 липня. Але для абітурієнтів, які складають творчий конкурс необхідно подати документи до 17 липня. Подавати документи можна як у друкованому, так і електронному вигляді через систему електронний вступ. Вступник матиме право подати заяву не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три спеціальності у кожному з них.