Гніздо з підігрівом

Виявляється, гнізда поганок мають грілку. Вони складені на купі водної рослинності, яка, розкладаючись, окислюється і нагрівається, непогано підігріваючи яйця знизу. Виникає ефект, подібний парникам. І якщо підводна частина гнізда має температуру навколишнього середовища, то температура надводної частини на 6-7 градусів вище навіть за відсутності птиці.

Але крім гнізда з підігрівом, є у поганок і ще деякі поведінкові родзинки. Так, коли мати-поганка разом зі своїм виводком здійснює прогулянку по водоймі, і в цей час з’являється якийсь хижак, наприклад, скопа або болотний лунь, вона не тікає, а разом з пташенятами, які перед цим забралися їй на спину, пірнає . І знаючи невловимість виводків поганок, досвідчені хижаки навіть не намагаються їх переслідувати.

Але й це ще не все. Виявляється, поганки зовсім не байдужі до пір’я. Вони їх підбирають на воді або вищипують у себе і … ковтають. Для чого? Поки не зовсім ясно. Можливо, вони допомагають у шлунку перетирати здобич, а можливо – утворюють свого роду сито, яке не пропускає в кишечник дрібні, не переварені ще кісточки.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее