Кортекс – щільна оболонка тіла інфузорій, що складається з пелікули і шару ектоплазми, іноді з тріхоцистами). Має добре розвинену фібрилярну систему.

Рис. Ультраструктура елементів кортекса в інфузорій (схематизовано, за Греном). А – перерізана упоперек кінетосома з фібрилами; Б – співвідношення окремих компонентів у кортексі інфузорії Tetrahymena pyriformis: 1 – перерізана упоперек кінетосома з дев’ятьма триплетами мікрофібрил, 2 – кінетодесмальне волоконце (фібрила), 3 – 4 – дві системи фібрил, що складаються з мікротрубочок, 5 – ущільнена цитоплазма навколо кінетосоми, 6 – мітохондрії

Кортекс – кортикальний шар цитоплазми тваринної клітини, що прилягає до плазматичної мембрани. В кортексі містяться специфічні елементи цитоскелета (актинові мікрофіламенти), які забезпечують псевдоподіальні реакції організму.

Кортекс – коркова речовина, яка знаходиться під кутикулою і складається з витягнутих мертвих клітин, які надають волоссю міцність та еластичність. В кортексі присутній пігмент (меланін), що визначає колір волосся.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее