Катарина Канивец > Студенту > Болонський процес

Болонський процес

Що таке Болонський процес, історія розвитку

19 червня 1999 у м. Болонья (Італія) 29 міністрами освіти від імені своїх урядів була підписана «Болонська декларація». Більшістю європейських країн-учасниць було проголошено до 2010 року створення єдиного європейського освітнього і наукового простору. У рамках цього простору мають діяти єдині умови визнання дипломів про освіту, працевлаштування та мобільності громадян.

У всіх країнах, які приєдналися до Болонського процесу, вводяться два цикли навчання за формулою 3+2. Перший, бакалаврський цикл, тривалістю не менше трьох років, а другий, магістерський, – не менше двох. В Україну як правило бакалаврський цикл 4 роки, магістерський 1-2 роки.

Болонський процес в Україні

У 2006 році створена Національна група промоутерів Болонського процесу в Україні (National Team of Bologna Promoters), до якої залучено фахівців провідних університетів. Вони проводять навчальні тренінги за такими основними напрямами:

- Система освіти, що складається з трьох циклів;

- Система кваліфікацій європейського освітнього простору.

- Забезпечення якості вищої освіти;

У 2006-2007 навчальному році у всіх ВУЗах України III-IV рівнів акредитації впроваджена кредитно-трансферна система ECTS. Підготовлено відповідний пакет нормативних документів ECTS, розроблено рекомендації та здійснюються організаційні заходи щодо впровадження додатка до диплома європейського зразка (Diploma Supplement). Виконання цього пункту є обов’язковою умовою для всіх країн-учасниць Болонського процесу.

Положення про порядок оцінювання знань студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу від 2010 року

Методичні рекомендації щодо робочих навчальних програм дисципліни при кредитно-модульній системі організації навчального процесу


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее