Катарина Канивец > Відеоматеріали > Ботаніка > Водорості та паливо (англ)

Водорості та паливо (англ)

Все частіше піднімається тема застосування водоростей як нового енергоресурсу.

Так, наприклад, компанія Solazyme пропонує технологію з можливістю заміни нафти як джерела пального для автомобілів на біопаливо, для виробництва якого сировиною служать морські водорості.

Генна інженерія допомогла отримати нові культури водоростей. Також для їх прискореного вирощування була розроблена спеціальна технологія: водорості розміщують в металеві контейнери і ростять без світла, у повній темряві. Такі плантації спеціально підгодовують цукром, внаслідок чого утворюється нефтеподобная рідина. Беручи її за основу, можливо проводити авіаційне та дизельне паливо. Компанія Solazyme отримала різні види водоростей, які відтворюють відповідно різні види палива. Один вид, наприклад, по більшості характеристик схожий на так звану “легку” нафту.

Компанія вважає, що поки вартість палива з водоростей вище вартості звичайного мазуту і бензину, однак припускає, що знайде спосіб здешевлення процесу виробництва в найближчому майбутньому. За її інформацією продаж нового пального почнеться через 2-3 роки. Першими автомобілями, які використовують новий вид палива, стануть деякі з нових гібридних Audi A8. Також планується використання нового палива в дизельних двигунах.Схожі відео:

x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее