Що таке грип?

Грип відноситься до гострих інфекційних захворювань. Джерелом захворювань є хворі люди, а також тварини. Основний шлях передачі – повітряно-крапельний, можлива передача через предмети побуту. В природі циркулює три основні типи вірусу грипу (А, В і С), які відрізняються за біологічними антигенними та генетичними властивостями. Найбільш патогенними, здатними викликати епідемії та пандемії є штами вірусу грипу А типу, менше – В і слабо патогенним вважається С тип. Всі типи і штами вірусу грипу надзвичайно мінливі. Зміна хазяїна призводить до такої мінливості, а це, в свою чергу, визначає високу чи низьку патогенність вірусу по відношенню до людей чи тварин.

Вірус грипу А типу (А Сідней 5/97 (Н3N2)), що циркулював в Україні упродовж січня, лютого та частково березня 1999 року, проявив високу патогенність до людей, які упродовж свого життя не зустрічались з таким його варіантом – Н3N2. Це переважно діти та люди похилого віку (в організмі останніх майже не лишилося антитіл до цього вірусу). Як свідчать дані Українського центру грипу, вірус, що прийшов до нас з Австралії, після епідемії також змінив свою антигенну структуру. Цей факт ще раз підтверджує надзвичайну мінливість вірусу грипу.

Для проведення ефективних профілактичних заходів проти грипозної інфекції, ефективним є суцільна вакцинація населення. Враховуючи високу мінливість вірусу грипу, вакцину потрібно готувати завчасно з урахуванням наукового прогнозу участі того чи іншого штаму вірусу грипу в епідемічному процесі. В Україні власної вакцини проти грипу немає, тому для вакцинації населення була запропонована вакцина виробництва іноземних фірм із Нідерландів, Франції, Бельгії. Вакцинація населення (вибірково контингенти дитячих будинків та будинків престарілих людей) була проведена в період епідемії, тому ефективність від неї була незначною.

Запровадження МОЗ України карантину, тобто ізоляція великих колективів дітей – введенням “додаткових” канікул – дало позитивні наслідки, оскільки захворюваність на грип серед учнів була незначною. Цей захід позитивно вплинув і на здоров’я дітей. Враховуючи соціально-екологічну ситуацію, що склалася в Україні перед епідемією грипу, такий захід був виправданий на той час.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее