Що таке холера?

Холера – це інфекційна хвороба, що викликається бактерією Vibrio cholerae. Збудник холери – холерний вібріон поширюється через воду, особливо стічну. Потрапляючи в кишечник людини, викликає він ферментативний лізис слизової оболонки, що призводить до повного обезводнення організму. Бактерія швидко розмножується в організмі людини, тому джерелом інфекції є хвора людина.

Холерний вібріон належить до надзвичайно мінливих, пластичних та адаптогенних патогенів. Він швидко адаптується до антибіотиків, якими лікують хворих, набуває стійкості. Мінливість вібріону не сприяє створенню ефективної вакцини, хоча в арсеналі медицини як профілактичний засіб вакцина проти холери існує. Більш ефективним препаратом для лікування хворих на холеру виявився препарат активного вірулентного бактеріофага, але завдяки високій пластичності холерного вібріону бактеріофагом також не вдається знищити холеру.

Таким чином, повністю знищити холеру поки що людству не вдається, але знизити її негативний вплив на здоров’я людей можна завдяки санітарно-просвітницькій роботі серед населення, додержанню кожним із нас правил особистої гігієни та підвищенню власного імунітету.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее