Катарина Канивец > Питання і відповіді > 11 клас > Назвіть види, які є предками таких домашніх тварин, як: свиня, коза, вівця, корова, кїнь та собака.

Назвіть види, які є предками таких домашніх тварин, як: свиня, коза, вівця, корова, кїнь та собака.

Одомашнення диких тварин розпочалось 10-15 тисяч років тому. Про те, як це відбувалось, ми дізнаємося з розкопок прадавніх поселень, біля яких знаходять рештки та зображення свійських тварин. а) Свині були одомашнені одночасно у кількох місцях і походять від двох видів: дикого кабана (Південна Африка, Західна Європа і Азія) і смугастої свині (тропічна Азія). Стародавнє ім’я дикого кабана – вепр. Коза походить від трьох видів козлів: безоарового, гвинторогого і вимерлого первісного. До предків кози також зараховують коза-комаркула та дикого безрогого козла, який і тепер живе, в гірських місцевостях Малої Азії. Вівці (avis aries) походять від архара, муфлона, аргалі. Вони ще й досі зустрічаються на островах Середземного моря, в гірських районах південної Європи, в горах Закавказзя, Малої Азії, Середньої і Центральної Азії. Виділяють чотири їх види – один європейський (муфлон) і три азіатських, які діляться на місцеві форми чи підвиди. Також ще є аркал, урнал, архар, мархури.

Одомашнення овець розпочалось 8-12 тисяч років тому. Основний центр приручення і розведення цих тварин – степова зона між Каспійським та Аральським морями. Предком корів є тур – великий дикий бик (Bos primigenius), який був розповсюджений в Азії і Європі. Водився він і на території сучасної України. Одомашнено тура було 8 тисяч років тому. На теперішній час цей вид не зберігся. Останній тур був убитий у XVII сторіччі. В Польші в 1627 році загинула остання корова-туриця. До предків корови належать також декілька видів диких биків: європейського зубра та його родича – американського бізона. Вони ще недавно жили в Європі, Азії і Північній Америці. Але зараз вони стали завдяки діяльності людини дуже рідкісними тваринами. Ще родичами корови були в Азії – гірський тібетський як, на півдні -галл, гаур бантенг, у Камбоджі – бик Купрей Савеля. Спорідненість їх з коровою підтверджує можливість одержання потомства при їх схрещуванні. Свійські коні походять від диких. Найбільш пізні їх форми: кінь Пржевальського і тарпан. У дикому виді кінь Пржевальського практично не зустрічається, а тарпани існували до другої половини ХІХ сторіччя. Предками наших сучасних коней були ще гіппаріон та еогіппус. Собаки є нащадками вовка, шакала і койота.

б) Оскількі дикі свині всеїдні тварини, то вони конкурують з більшою кількістю видів, ніж інші тварини. До їх конкурентів можна зарахувати комахоїдних, лисиць, куницевих, деяких копитних. З козою і її предками конкурували і конкурують в дикій природі сарна, архар та інші види гірських козлів – тур і сибірський чорний. Конкурентами вівці та її предків були і є гірські козли та сарни. Степові антилопи і тарпани конкурували з предками корови. Коні та їх предки конкурували з туром та тарпанами. До конкурентів собаки та її предків (вовка і шакала) можна зарахувати корсака, грифів, гієну, лисиць і росомаху.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее