Катарина Канивец > Питання і відповіді > Ботаніка > Що буде якщо на Землі зникнуть всі живі організми, крім вищих рослин?

Що буде якщо на Землі зникнуть всі живі організми, крім вищих рослин?

Після зникнення всіх живих організмів на землі, крім вищих рослин, незабаром вимруть і ці рослини. Причини їх вимирання можуть бути наступні:
- Для фотосинтезу необхідний С02, який виділяється при диханні; дихання рослин і вулканічної діяльності недостатньо, щоб покрити витрати С02 на фотосинтез;
- Рослини не можуть засвоювати азот з атмосфери, цю здатність мають лише прокаріоти; після того як запаси доступного рослинам азоту в грунтах будуть вичерпані, вони загинуть;
- Багато рослин не можуть існувати без мікоризи, тобто симбіозу з грибами (до звичайних мікосімбіотрофів відносяться рослини із сімейства орхідних, грушанкових, вересових та ін.)
Можна вказати ще безліч наслідків такої глобальної катастрофи, як «зникнення біогеохімічного кругообігу речовин». Без цього круговороту неможливе існування біосфери. Вищі ж рослини настільки спеціалізовані, що не можуть виконувати функцій грибів, бактерій й тварин.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее