Катарина Канивец > Питання і відповіді > Ботаніка > Як залежить транспірація від температури повітря й інтенсивності освітлення?

Як залежить транспірація від температури повітря й інтенсивності освітлення?

Транспірація має залежність від температури та інтенсивності освітлення. Чим вище піднімається сонце, тим більша інтенсивність світла. Максимуму вона досягає опівдні. Точно так зростає і температура повітря, але з деяким запізненням – приблизно на 2 години пізніше (головним чином тому, що спочатку нагрівається грунт, який потім випромінює тепло в повітря). Першочергове прискорення транспірації між 3 і 6 годинами ранку обумовлене відкриттям продихів на світлі. Приблизно з 6 години ранку наростаюча швидкість транспірації корелює з температурою. З світлом кореляція слабка, тому що продихи в цей час відкриті повністю і дальше підвищення освітленості ніяк не впливає на транспірацію.

Після полудня інтенсивність світла зменшується, тому що сонце починає знижуватися. Знижується і температура, але також з затримкою на дві години. Транспірація зменшується і в результаті зниження температури, і в результаті зменшення освітленності, але більше корелює з світлом, послаблення якого приводить до закриття продихів. Приблизно до 19 – 19.30 години наступає темнота, і продихи закриваються. Вся остання транспірація відбувається через кутикулу, і на неї впливає не освітленність, а температура.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее