Катарина Канивец > Питання і відповіді > Ботаніка > Чому насіння олійних культур добре поглинає воду, незважаючи на дуже високий вміст олії?

Чому насіння олійних культур добре поглинає воду, незважаючи на дуже високий вміст олії?

Незважаючи на високий вміст олії, в насінні цих та інших олійних культур є значна кількість гідрофільних сполук, з яких складається оболонка клітин сім’ядолей, шкірка насіння. Це, зокрема, целюлоза, пектинові речовини. Всі вони просторово відмежовані від краплин олії, зосереджених у протопласті клітин.

Крім того, основними гідрофільними компонентами клітин насіння є білкові сполуки цитоплазми, мембран та органел, які перебувають переважно в твердому стані у вигляді аморфних часточок або білкових зерен. Вони також не контактують безпосередньо з олійними включеннями.

При зволоженні насінин білки, як і інші біоколоїди, швидко набрякають: активуються ферменти, забезпечуючи подальші процеси гідролізу білків, крохмалю, розщеплення ліпідних краплин тощо. Гідролітичні процеси забезпечують утворення із запасних речовин великої кількості простіших сполук – розчинних вуглеводів, амінокислот, деяких іонів, зростаюча концентрація яких сприяє надходженню води в проростаюче насіння вже осмотичним шляхом.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее