Катарина Канивец > Питання і відповіді > Ботаніка > Чому в примітивних групах вищих рослин гаметофит розвинений сильніше, ніж спорофіт?

Чому в примітивних групах вищих рослин гаметофит розвинений сильніше, ніж спорофіт?

Є різні думки, чому з усіх вищих рослин тільки у мохів гаметофит переважає над спорофіта, а у всіх інших він все більше редукується. Ймовірно, мохи походять від групи зелених водоростей, у яких такі співвідношення були вихідними або гаметофіт не відрізнявся від спорофіту. Причин редукції гаметофіта у вищих рослин декілька. Назвемо дві можливі:

  1. Оскільки спорофіт має диплоїдний набір хромосом, більшість шкідливих мутацій у нього знаходиться в гетерозиготному стані і не проявляється в силу своєї рецесивними. Тому діплоїд можуть накопичувати такий потенційно цінний фонд мінливості і використовувати його в подальшому при еволюційних перетвореннях. Причому суходол як середовище існування набагато менш стабільний, ніж вода, і вимагає набагато більшої еволюційної пластичності.
  2. Найбільш високоорганізованим рослинам, що утворюють насіння, вода не потрібна навіть для запліднення: сперматозоїди або нерухомі спермії доставляються в рідини з «внутрішніх» резервів самої рослини без участі крапельно-рідкої води із зовнішнього середовища. Цим досягається більша, ніж у гаметофитов, що розвиваються вільно, автономність від навколишнього середовища.

x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее