Катарина Канивец > Питання і відповіді > 11 клас > З чим пов’язані спільні ознаки в будові птерозаврів та птахів?

З чим пов’язані спільні ознаки в будові птерозаврів та птахів?

Приблизно в середині Пермського періоду Мезозойської ери від еозухій відокремились текодонти. Від цієї найдревнішої групи архозаврів у середині Тріасу пішли птерозаври, або літаючі ящери. Вважають, що від текодонтів пішли й птахи, які відокремились від рептилій в кінці Тріасу – на початку Пермі.

За багатьма ознаками, зокрема ті й ті двоногі, птахи подібні до своїх родичів серед динозаврів, але кожна специфічна ознака пов’язана з пристосуванням до польоту. Спільність предків птахів і псевдозухій пояснює подібність у будові цих хребетних, але більш важливим моментом є те, що вони освоїли повітряне середовище, у зв’язку з чим з’явилися конвергентні риси подібності: обтічна форма тіла, наявність літальної площини
-крила, хоча воно і відрізняється за будовою: у птахів несуча площина створена за рахунок пір’я, а у птерозаврів – це шкіряна перетинка, натягнута між боками тіла та передньою кінцівкою, вершину крила утворює подовжений четвертий палець, перші три вільні, короткі та з кігтями. Крило птерозаврів більше схоже на крило рукокрилих. У деяких птерозаврів редукуються зуби і утворюється роговий чохол на щелепах – клюв. Припускають, що вони були теплокровними, мали подібну з птахами систему повітряних мішків, повний розподіл венозного та артеріального току крові у серці. Найбільша подібність спостерігається у скелеті птахів та птерозаврів, а саме: наявність широкої грудини з кілем, багато кісток зростаються, скелет пневматизується, грудна клітина міцна, грудні хребці зростаються між собою (складні крижі), у більшості довга, рухлива шия. Припускають також подібність у поведінці.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее