Катарина Канивец > Питання і відповіді > 11 клас > Зазначте всі наслідки спалювання опалого листя

Зазначте всі наслідки спалювання опалого листя

Опале листя – це не сміття, а конче потрібний для нормального розвитку рослин елемент екологічної системи. Перегниваючи, воно стає органічним добривом, збагачуючи ґрунт гумусом, і, що особливо важливо, плодючий ґрунт засвоює та знезаражує різні забруднюючі речовини. Спалюючи листя та гілля, ми забруднюємо повітря токсичними речовинами, які впливають на спадкові структури, на розвиток організмів у ембріональному стані, можуть спричинити розвиток різноманітних зло¬якісних пухлин, астми, алергії. Попіл та дим потрапляють у повітря, концентрують вологу і замість ясного неба над містом висять тумани, набридлива мряка. Крім того, порушується вся екологічна система парку чи лісу, що зумовлює порушення регуляції водного режиму ґрунту (підстилка вбирає вологу і поступово віддає її корінню).

Підстилка захищає ґрунт від ущільнення, злежаний ґрунт мертвий. Разом із підстилкою у разі ЇЇ спалювання гинуть числені комахи, більшість з яких знищують шкідників і беруть участь у процесі ґрунтотворення, є кормом для птахів. Вогонь знищує разом з опалим листям і органічні речовини ґрунту. Разом із листям і ґрунтовою органікою згорає й частина кисню повітря, який утворився рослинами протягом літа.
У опалому листі містяться радіоактивні та інші шкідливі речовини, які з димом розносяться на більші території.

Для тих, хто вивозить опале листя, а не спалює, потрібні транспорт, бензин та інше. Пропозиції:
- збирати опале листя з покритих асфальтом доріг, тротуарів, а з газонів, а також у скверах, парках збирати лише гілля, сміття;
- листя підгрібати до стовбура дерева, рівномірно розгорнути по газону, заповнити ним природні впадини на поверхні ґрунту;
- зібрати у спеціальну компостну яму для отримання компосту;
- зібрати у декількох місцях газону невеликими порціями;
- поливати в суху погоду, щоб прискорити перегнивання листя і усунути можливість пожежі. Полив екологічніший ніж вивезення тощо.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее