Катарина Канивец > Питання і відповіді > Ботаніка > Опишіть будову ксилеми і флоеми

Опишіть будову ксилеми і флоеми

Ксилема (деревина) – тканина деревних та трав’янистих рослин, яка складається переважно з клітин із здерев’янілими оболонками і виконує провідну, запасальну, механічну й інколи видільну функції. У деревини розрізняють кілька основних анатомічних елементів: а) судини і трахеїди виконують провідну і механічну функції, вони проводять воду і розчинені в ній мінеральні речовини від коренів до листків (висхідна течія); б) деревна паренхіма складається з живих тонкостінних або товстостінних здерев’янілих, широкопорожнистих клітин кулястої або кубічної форми, виконує роль запасальної тканини; в) серцевинні промені (ідуть у радіальному напрямі від осі стебла) виконують роль запасальної тканини та служать для переміщення поживних речовин у горизонтальному напрямі; г) деревні волокна складаються з клітин веретеновидної форми з потовщеними оболонками, виконують механічну функцію.
На поперечному перерізі стовбура деревних і кущових порід добре помітні річні кільця, які утворюються внаслідок нерівномірного росту деревини протягом вегетаційного періоду.

Флоема (луб) – комплекс тканин у рослин, через які проходять органічні речовини від листків до коренів (низхідна течія). У деревних рослин луб утворює внутрішню частину рослин, на зовнішньому його боці розташовані залишки перициклу, на внутрішній – камбію – прошарків, які живі і розмножуються. Провідна система лубу складається з ситовидних трубок, якими переміщуються органічні речовини.
Деревина голонасінних розвивається з відкритих колатеральних жмутиків і завдяки функції камбію може вторинно потовщуватися. У більшості голонасінних вона складається з трахеїд; справжні судини – трахеї, як правило, відсутні.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее