Катарина Канивец > Питання і відповіді > Біологія людини > Що впливає на активність та стабільність вакцин?

Що впливає на активність та стабільність вакцин?

Вакцина являє собою біологічний препарат, що містить ослаблені або ж вбиті патогенні віруси (чи мікроорганізми), який застосовується для активної імунізації (вакцинації) населення, з метою створення несприйнятливості (імунітету) організму до певних вірусів чи бактерій.

Вакцини готують як з вірусних часток, так і їх окремих антигенів. У зв’язку з цим розрізняють вакцини: живі – атенуйовані, корпускулярні – вбиті, субодиничні, генноінженерні, синтетичні, антиідіотинові. Останні три типи вакцин належать до вакцин майбутнього.
Практично вакцину можна отримати до будь-якого вірусу, але чи буде вона ефективно захищати організм від інфекції, залежить від багатьох чинників: антигенності та імуногенності вірусу, мінливості реактивності організму, набору імуностимуляторів тощо. Саме тому вченим не вдається створити ефективні вакцини до вірусу грипу, ВІЛ та ін.

Активність та стабільність вакцин залежать від своєчасності, способу та місця введення, дози, повторності введень та інтервалів між ними. На активність вакцин впливають температура їх зберігання, герметичність упаковки. Недотримання цих норм може призвести до інактивації вакцин.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее