Катарина Канивец > Питання і відповіді > Зоологія > Назвіть рідкісні види та види, що зникають, серед холоднокровних представників фауни України

Назвіть рідкісні види та види, що зникають, серед холоднокровних представників фауни України

Тварин, які здатні регулювати температуру свого тіла, підтримуючи її на постійному рівні, називають гомойотермними. Це птахи та ссавці. До пойкілотермних (або не зовсім влучно, – холоднокровних) належать тварини, температура тіла яких може змінюватися залежно від коливань температури навколишнього середовища. До холоднокровних (пойкілотермних) зараховують риб, земноводних, плазунів та всіх безхребетних.
Відомості про рідкісні та зникаючі види тварин і рослин, що потребують охорони, занесено в “Червону книгу”, яка вперше заснована та розроблена Міжнародною спілкою охорони природи у 1949 – 1966 pp. У “Червону книгу України”, яка заснована в 1976 та надрукована в 1980, включено відомості про 29 видів ссавців, 28 видів птахів, 6 – плазунів, 4 – земноводних, 18 – комах.

Залежно від стану та ступеня загрози для популяції види тварин та рослин, занесених до “Червоної книги України”, поділяються на 7 категорій. Серед них є такі: зникаючі – види, що перебувають під загрозою зникнення, збереження яких є малоймовірним, якщо продовжиться згубна дія чинників, котрі впливають на їх стан; рідкісні – види, популяції яких невеликі, але в даний час не належать до категорії зникаючих чи вразливих, хоч їм загрожує небезпека.

У останньому виданні “Червоної книги України” (тваринний світ), яка вийшла в 1994 p., наведено відомості про 274 види холоднокровних представників фауни України. Серед них понад 150 видів, що мають категорії рідкісних або зникаючих. Переважну частину з них складають безхребетні – 137 видів, зокрема черв’яки – 44 рідкісні та 2 зникаючі; ракоподібні – 7 рідкісних та 16 зникаючих; комахи – 81 рідкісна та 3 зникаючі; молюски – 9 рідкісні та 3 зникаючі. До рідкісних та зникаючих видів серед холоднокровних хребетних належать такі: круглороті та риби – 8 рідкісні та 7 зникаючі; земноводні – 1 рідкісний; плазуни – 2 рідкісні та 2 зникаючі. В “Червоній книзі України” наводяться детальні відомості для кожного виду щодо екологічної характеристики, статусу, поширення, місць перебування, чисельності, причин зміни
чисельності, особливостей біології, розмноження у неволі, заходів охорони.


x
Пора готовиться к ЗНО!

Набираем последние группы "Интенсив"

Лучшие курсы для подготовки к ЗНО в Киеве!
Начало занятий 16 февраля.

Подробнее